We source our chicken predominantly from trusted British farms, choosing quality cuts that deliver great flavour, texture and consistency. Carefully prepared by skilled butchers, our range gives you the quality and reliability you need in the kitchen, whether you’re serving up a hearty roast, a crispy chicken burger, a fresh sandwich or a simple, well-made dish.

Featured Products

British Whole Chicken

Large Whole Chicken, sourced from Red Tractor Assured farms for quality and full traceability. Perfect for roasting, spatchcocking or sharing, with succulent meat, rich natural flavour and reliable results.

Shop Now

Premium British Chicken Breast

Five skin-on chicken breasts, sourced from Red Tractor Assured farms. Succulent, versatile and expertly prepared for consistent quality and excellent yield.

Shop Now

British Chicken Drumsticks

Premium chicken drumsticks with skin on, offering succulent meat and rich flavour. Ideal for roasting, grilling or barbecuing, with deliciously crisp skin when cooked to perfection.

Shop Now
X

Coeliacs

Lactose Free

British/Irish

European

Other/Multiple

Chilled

Frozen

£11.95
Pack of 5
£11.95
Pack of 5
£10.79
Price P/Kg (£8.99/kg)
£7.19
1kg CW (£7.19/kg)
£3.60
Each
£0.78
Price P/Kg (£2.80/kg)
£1.80
Price P/Kg (£7.19/kg)
£1.19
1kg CW (£1.19/kg)
£0.66
Price P/Kg (£3.89/kg)
£0.83
Price P/Kg (£6.39/kg)
£15.82
Price P/Kg (£7.19/kg)
£18.23
2.5kg CW (£7.29/kg)
£36.45
5kg CW (£7.29/kg)
£7.59
1kg CW (£7.59/kg)
£18.98
2.5kg CW (£7.59/kg)
£37.95
5kg CW (£7.59/kg)
£16.98
2.5kg CW (£6.79/kg)
£33.95
5kg CW (£6.79/kg)
£15.98
2.5kg CW (£6.39/kg)
£31.95
5kg CW (£6.39/kg)
£7.29
1kg CW (£7.29/kg)
£6.79
1kg CW (£6.79/kg)
£6.39
1kg CW (£6.39/kg)
£6.30
1kg CW (£4.50/kg)
£9.76
1kg CW (£4.30/kg)
£6.41
1kg CW (£4.75/kg)
£4.96
Price P/Kg (£24.79/kg)
£15.73
2.5kg CW (£6.29/kg)
£0.58
Price P/Kg (£7.19/kg)
£0.86
Price P/Kg (£7.19/kg)
£17.48
2.5kg CW (£6.99/kg)
£0.75
Price P/Kg (£7.49/kg)
£18.73
2.5kg CW (£7.49/kg)
£7.29
1kg CW (£7.29/kg)
£18.23
2.5kg CW (£7.29/kg)
£36.45
5kg CW (£7.29/kg)
£18.23
2.5kg CW (£7.29/kg)
£2.99
1kg CW (£2.99/kg)
£7.29
1kg CW (£7.29/kg)
£7.49
1kg CW (£7.49/kg)
£36.45
5kg CW (£7.29/kg)
£6.39
1kg CW (£6.39/kg)
£2.99
1kg CW (£2.99/kg)
£6.99
1kg CW (£6.99/kg)
£2.99
1kg CW (£2.99/kg)
1 2